patladık

patlama (temsili)Selamlar

Bir senedir ara ara aklıma gelip beni güldüren bir fail hikayesini okumak üzeresiniz.

Ama anlatınca hiç komik olmayacak buna eminim, o yüzden lütfen şimdi şu sekmeyi kapatın da yazının devamını okumayın. Çünkü eğer öyle bi şey varsa; akıllarınızda eğlenceli çocuk olarak kalmak isterim.

Neyse efenim.

3 arkadaş kaldığımız evimize yeni taşındığımız dönemlerde, yani yaklaşık olarak 1.5 sene önce falan, modemin yerinden dolayı benim odama internet hiç gelmezken, arkadaşlarımın odasında full çekiyordu. Uzatma kablosu almak ise, eve çıktığımız günden beri yaptıramadığımız kapı zilinin bozuk olması gibi üşengeçlik odaklı sebeplerden ötürü uzunca bir süre bekledi.

Tabi bu uzunca süre içerisinde ben sürekli dertliyim, bilgisayarımı kapıya yakın konumlandırınca tek diş olarak ücretsiz wi-fi’den yararlanabiliyorum fakat yatağımda asla bağlanamıyorum. Bizim de apartmanın içinde, tam bizim katta, doğal gaz sayacının yanında asılı duran bir adet ADSL modem vardı. Gözüm haftalarca ona baktı hep. “Onu alıp bakmalıyım, belki de bunun verişi daha kuvvetlidir.”

Sonra bir gün nedense üçümüz ona inandık. Dedik alalım içeri. Fakat sıkıntı oydu ki bizim modemin adaptörü o modeme olmazken, onun adaptorü direk olarak duvardan çıkan elektrik kablolarına bağlanıp bantlanmıştı.

Bir koşu odamdan yan keskiyi getirdim. Aleti elimden kapan Orkun beklemeden daldırdı keskiyi kabloya. Ve o anda adaptör patladı. Elindeki yan keski 2 kat aşağıya uçtu. Benim ödüm bokuma karışırken, Orkun kaskatı kesildi.

Apartmandan kimsenin çıkıp “hoyt noluyor orda?” dememiş olması ise baya gücendirdi bizi açıkcası. Evimize biri el bombası atsa, cesetlerimiz haftalar sonra bulunabilir.

Neyse efenim sonuç olarak, ben o adaptöre gelen hat kaplosunu apartmanın girişindeki kutuya kadar takip edip kestim. Ve onunla modemi evin ortasına taşıdık. Şu an maşşallah full çekiyor. Yattığım yerden hatta balkondan bile aralıksız komik kedi videosu izleyebiliyorum.

İŞTE HİÇ GÖTÜNÜZE SİKİNİZE SÜRÜLMEYECEK BİR HİKAYENİN DAHA SONU.

Adiyos.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir