BEN AYI DEĞİLİM

YaseminEsmergül4Selamlar

Bugün; kahvaltımı ve aynı zamanda öğle yemeğimi sigarayla geçiştirmeyeyim diye düşünüp evimden 5-6 dakika uzaklıktaki bir ‘kahvaltıcı’ ya gittim. Oturdum. Siparişimi almak için hanım abla yanıma gelince bir adet gözleme ve bir adet ice tea limon istediğimi söyledim kendisine.

Karikatür tipli ve heyecanından tahmin ettiğim üzere işe yeni başlamış biriydi. Kıvırcık siyah saçları, bi hayli esmer teninde bile rahatlıkla göze çarpan çökmüş göz altları “acaba uyuşturucu falan mı kullanıyor lan” sorusunu aklıma getirtmiş olsa bile konumuz bu değildi.

– Emin misin?

Dedi. Aslında gayet emindim. Ama beklemediğim bu soru neticesinde bir an afallayıp “ha?” demiş bulundum.

-İki gözleme istemediğine emin misin?

“Tek gözleme istiyorum” dedim. “Yalnızca bir adet.” Pek de tatmin olmadı ama galiba atarımın dozajının yükselebileceğinden korktu, tekrar soruyu sormadı.

 

Bu aralar sürekli böyle olayları yaşıyorum. Misafirliğe yemeğe gidiyorum, arkadaşlarımla dışarda yemek yiyorum falan, nedense herkesin gözü benim neyi ne kadar yediğimdeymişcesine “AIIOAO ÇOK AZ YEMEDİN Mİ OLM SEN” diyorlar. Evet, az yedim ve doydum.

Cüssemin kocamanlık sınırına yakın olması, sürekli ve çok miktarda yemek yememi gerektirmiyor ki. Tek gözlemeyle, bir hamburgerin yarısında, yarım tabak kuru fasulyeyle, orta boy pizzanın yarısıyla gayet net doyabiliyorum. dsfdsf

Zaten günün yalnızca 1 saatinde falan hareket ediyorum. Metabolizmam da yavaş. E yetiyor işte yediğim kadarı. Niye fazla yiyip kendime hammallık edeyim ki? Değil mi?

Ha bu arada gelen ice tea şeftaliydi, sesimi çıkarmadım usulca içtim.

Adiyos

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir