5’te olmadı ama 25’te çok yaklaştım

hönküren fırın (kocaman hali için bir tık yeter be gülüm...)

Merhaba.

Çocukken en büyük korkum evi yakmaktı. Çünkü ateşle oynamayı nedensizce çok sever neticesinde sürekli annemin

bak bi gün evi yakıcaksın o zaman sıçıcam bacağına!

tehdidine maruz kalırdım. Her evlat gibi evlat gibi ben de annemi üzmeyi istemezdim, o yüzden evi hiç yakmadım.

Gel gelelim 25 yaşıma geldim. Öküz gibi adam oldum, sakalım falan var yani polisler beni IŞİDci sanmıyorsa sebebi koparılan çiçeklerdir. Neyse geçen gün eve geldim bir de ne göreyim. Karnım acıkmış. Alla alla hiç de acıkmaz idi normalde diyerekten fırının içindeki tepsiye acuk yağ koyup, fırının fişini taktım. 2-4 dakika ısınsın sonra nuggetları atarım kızartırım dedim. (ev değiştirdim, ocağım yok ondan fırında hallediyorum böyle işleri, ev işini de belki bi ara başka bi yazıda anlatırım ama sanmıyorum olsun yine de umutla bekleyin siz lfkjdslfk.) Odama geldim oturdum öyle maillerimi falan kontrol ettim. Arkama yaslandım öyle dalmışım ekrana bakarken. Koku gelince koşa koşa mutfağa gittim, bir de ne göreyim. Tepsinin içindeki yağ böyle yer yer küçük patlamalar gerçekleştiriyor. İnceden de bir duman salmış mutfağın içine.

Tüh amk aç kaldım.

diyerek fişten söktüm ocağı, kapağını açtım, gittim iki taraftan pencereleri açtım fakat yahu alla alla ben neden nefes alamıyorum diye düşünüyorum. alla allaa… bi baktım mutfakta kurtlar vadisi pusu seti kurulmuş adeta. Dumandan mutfağı göremedim. Sağa sola baktıysam daalla alla nefes yok alamıyorum. Töbe bisssmillah dedim daldım mutfağa. O kapağını açtığım fırın alev almış. :dd:d:D gerçi fırın alev almamış şimdi yazdığımı silmek üşendirdi, tepsideki yağ alev almış adeta bir dinazor var fırının içinde, dışarı alev “hönkürüyor”.

Bi de eve yeni taşındık, taşınır taşınmaz evin doğramalarını yakmaktan ve eve taşınırken bize kefil olan annemi üzmekten yine çok korktum. Ama evi yakmadım, sadece hiç yaklaşmadığım kadar yaklaştım.

Ne bileyim, yazımı okudugunuz için teşekkür falan ederim. Öptüm.

 

Adiyos

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir